Aktuálne zimné mrazivé počasie spôsobilo, že väčšina stojatých vodných plôch zamrzla a vytvorila sa na nich silná vrstva ľadu. A to nielen na severe, ale aj v južnejších častiach Slovenska. Vďaka tomu sa môžeme v týchto dňoch s deťmi venovať netradičnej a tak trochu zážitkovej aktivite, ako je korčuľovanie na zamrznutých jazerách a rôznych vodných plochách.

Teploty sú stabilné a dlhodobo dostatočne nízke a vrstva ľadu dosahuje hrúbku okolo 5-15 centimetrov. To úplne stačí na bezpečné šantenie sa s deťmi na ľade. Nemusíte sa báť ani prasklín, ktorými je ľad popretkávaný. Pokiaľ sa výraznejšie neoteplí, kompaktná vrstva ľadu by mala držať pokope aj s týmito prasklinami.

Zostáva už iba jediné, poriadne sa naobliekať a hor sa učiť korčuľovať, hrať hokej alebo sa len tak šmýkať a prechádzať sa na ľade. Aj v našom hlavnom meste zamrzli všetky jazerá. S deťmi sa tak môžete poprechádzať napríklad po Zlatých pieskoch, Štrkoveckom jazere, Draždiaku, Ružinovskom Rohlíku a aj Kuchajde. A keď sa na chvíľu zastavíte a započúvate, budete počuť aj občasné pukanie ľadu.

Ľudia si svojpomocne na ľadových plochách odhrnuli sneh a vytvorili tak provizórne hokejové ihriská a plochy na korčuľovanie. Do sýta sa tak môže vyblázniť každé malé aj veľké dieťa. Dávajte si samozrejme pozor, aby ste sa na ľade nešťastne nepošmykli a nespôsobili si vážnejšie zranenie.

Je aj u vás v okolí nejaká zamrznutá vodná plocha? Napíšte nám do komentárov svoje tipy, kam sa oplatí ísť s deťmi korčuľovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here