Počas výletu v Minimunduse sme narazili na zaujímavú budovu, ktorú sme nepoznali. Bola to úplne nová rozhľadňa Pyramidenkogel. Pri bližšom preskúmaní popisu sme si uvedomili, že sa nachádza len kúsok od nás, vysoko nad brehmi Wörthersee. A naozaj, pri lepšom pohľade do diaľky sme vežu uvideli a bolo rozhodnuté. Ideme sa na ňu pozrieť!

Doprava k Pyramidenkogel

Rozhľadňa sa nachádza na kopci nad Wörthersee a vedie k nej kľukatá cesta. Bez navigácie by sme asi netrafili, keďže navigačné tabule sme si nevšimli. Po prudkom záverečnom úseku cesty prichádzame na pomerne veľké parkovisko a pohodlne parkujeme – bezplatne! Ako sme zistili neskôr, nachádza sa tu ešte jedno parkovisko, hneď pod vežou, ale to sme zistili, až keď sme si vyšlapali po strmom chodníku k hlavnému vchodu rozhľadne. V každom prípade, pohybu nikdy nie je dosť a parkovisko pod vežou bolo aj tak plné.

Čo ponúka rozhľadňa Pyramidenkogel

Veža zaujme svojou výškou aj dizajnom. Skutočne zaujímavo pôsobí kombinácia drevenej konštrukcie a matného kovu. Veža meria 100 metrov a je to vraj najvyššia drevená rozhľadňa na svete. Prízemie Pyramidenkogel pozostáva z reštauračných priestorov, obchodíku so suvenírmi, sociálnych zariadení a pokladne na predaj vstupeniek na rozhľadňu.

Vstupné je trochu drahšie, ako by sme čakali, ale ako neskôr zisťujeme, oplatí sa to! Vyťahujeme potrebné eurá a naše kroky hneď smerujú cez turniket k výťahu na vežu. Na sekundu nám prebehne hlavou myšlienka, že si to vyšlapeme po schodoch. Myšlienka sa ale po otvorení dverí výťahu okamžite vyparila a pohodlne sme nastúpili do preskleného výťahu.

Výťah sa razantne rozbieha nahor a o pár sekúnd sme na vrchole rozhľadne. Prvé kroky sú váhavé, ale výhľad nás rýchlo priláka až k okraju zábradlia. Neuveriteľné! Pohľad z vrchola rozhľadne je neuveriteľný. Prekrásne modré Wörthersee v kontraste so zelenými horami dáva tomuto zážitok punc miliónového výhľadu. Hneď zabúdame na výšku vstupného a užívame si krásne panorámy plnými dúškami.

Vrchol rozhľadne má viacero poschodí, pričom najvyššie poschodie vám otvorí úplne holé nebo nad hlavou a nekonečné výhľady do okolia. Spúšť fotoaparátu nestíha cvakať a pamäť sa plní hodnotnými zábermi. Úžasné, perfektné, toto musíte zažiť!!!

Zlaňovanie z vrcholu Pyramidenkogel

Pri krúžení po vrchole veže si všimneme, že malý chlapec vyskočil von! Šok, pozeráme cez zábradlie a čo nevidíme. Chalan si užíva adrenalínovú atrakciu rozhľadne a zlaňuje vežu v postroji z vrcholu až na prízemie. Skvelé! Pýtame sa sami seba, čo nás tu ešte čaká?

Bláznivá šmýkačka

A v tom o pár metrov na nás číha ďalšie adrenalínové prekvapenie. Cesta nadol totiž nevedie iba schodmi a výťahom, ale aj bláznivou šmýkačkou. Chvíľkové váhanie, či obed zostane v žalúdku, ale toto si nemôžeme nechať utiecť. Platíme jazdu a hneď nasadáme do “sánok” a plnou rýchlosťou sa rútime potrubím, ktoré sa vinie okolo stredového nosného stĺpa rozhľadne. Ani sa nenazdáme a sme dole. Bláznivá jazda! Určite nič pre slabšie žalúdky a najmenšie deti. Ale odvážne deti na tejto šmýkačke určite prežijú jeden z najlepších adrenalínových zážitkov prázdnin.

Záver a hodnotenie

Čo dodať na záver? Ani sme nevedeli, že existuje a teraz by sme sa tam najradšej hneď vrátili a zažili všetko znova. Ak pôjdete okolo, určite sa choďte pozrieť a vyskúšajte aj šmýkačku. Stojí to skutočne za to!

Zdroj foto: Pyramidenkogel

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here