Bylinková záhradka pre deti

0
2357
Bylinková záhradka pre deti

Konečne je tu dlho očakávaná jar a slnečné lúče nás dráždia a nedovolia nám sedieť vo vnútri, ťahajú nás von na vzduch užiť si nádherné počasie plnými dúškami. Takisto aj my trávime väčšinu času v záhrade, či prechádzkami v okolitej prírode. Deti sa nevedia nabažiť a najradšej by vonku aj nocovali.Bylinky - pažítka

Deťom už dávnejšie učarovala naša bylinková záhradka, ktorá vás očarí už z diaľky svojou krásou, vôňou a čulým ruchom včiel, ktoré sa predbiehajú jedna pred druhou hľadajúc ten najkrajší kvet. Deti okamžite zistili, že tie kúpené čaje vo vrecúškach chutia akosi divne a nemajú takmer nič spoločné s tými našimi voňavými bylinkami, ktoré v čaji chutia báječne. A tak odvtedy, keď dostanú chuť na čajík, poctivo a s radosťou si idú odtrhnúť práve tú bylinku, na ktorú majú chuť. Jednoznačne u nás vyhráva mäta, medovka a materina dúška, ale nepohrdnú ani tymiánom, repíkom, levanduľou či harmančekom. Na chlebík si tu deti pestujú pažítku.

Deti sa do byliniek zamilovali, starajú sa o bylinkovú záhradku a tá sa im odmeňuje neustále rastúcimi a kvitnúcimi bylinkami, pritom nenásilne spoznávajú rastlinky, ktoré by inak zostali pre ne neznáme, majú inú záľubu ako sedenie pred počítačom a ako bonus sa im otvára aj ríša zvierat v podobe včielok, čmeliakov, mravčekov či iných chrobáčikov, ktoré tiež hojne navštevujú našu mini bylinkovú záhradku. A veru už spoločne rozmýšľame, že si ju rozšírime, pretože sa nám tam už nezmestia ďalšie bylinky, ktoré by sme chceli pestovať.

Vrelo odporúčam aj vám, pokiaľ máte na to možnosti, stačí malý kúsok záhrady na slnečnom mieste, alebo aj balkón v paneláku, všade tam si môžete spoločne s deťmi pestovať bylinky, je to pre deti krásna skúsenosť pre dotyk s prírodou. Naša záhradka si nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť, žije si svojím rušným životom a rozrástla sa nám natoľko, že ani burina tam už nemá takmer žiadnu šancu.Materina dúška - bylinková záhradka

Bylinková záhradka je pre deti úžasná možnosť na dotyk s prírodou všetkými zmyslami – nádherné kvitnúce bylinky sú pastvou pre oči, božsky voňajú,  neustále deti lákajú, aby sa ich dotýkali, starali sa o ne a zbierali ich na čajík, ktorý chutí naozaj skvelo a pri tom všetkom počúvajú bzukot včielok, či vtáčikov v záhrade.

Bylinková záhradka pre deti

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here