BINGO – Obst – učíme sa hravo nemčinu

0
4575
Bingo - obst

Ak sa aj vy s deťmi začínate učiť po nemecky podobne ako aj my, určite sa vám zíde všetko, čo by vám uľahčilo učenie. Keďže obyčajné bifľovanie slovíčok je málo účinné a takto naučenú slovnú zásobu rýchlo zabudnete, skúste použiť iné a zábavnejšie spôsoby. Jednou z možností je napríklad aj táto spoločenská hra BINGO, vďaka ktorej budete nemecké ovocie sypať z rukáva 🙂 Však vyskúšajte 🙂

 

Hra BINGO nám pomáha pri učení jazykov

Vytlačte si hrací plán na farebnej tlačiarni a obrázok zalaminujte. Ďalej budete potrebovať už len dvoch panáčikov, kocku a 18 ks niečoho, čím si budete zakrývať obrázky (šošovica, fazuľky, stikeez, kúsky papiera…)

Ako sa hrá BINGO?

  1. Hra je určená pre dvoch hráčov.
  2. Každému hráčovi sa pridelí jedno hracie pole s ovocím v strede hracieho plánu.
  3. Postavte si panáčiky na políčko Štart.
  4. Hoďte hracou kockou a kto hodí väčšie číslo začína.
  5. Prvý hráč hodí hracou kockou a posunie sa o toľko políčok, aké číslo mu padlo na kocke. Prečíta, aké ovocie je na príslušnom políčku a zaznačí si toto ovocie do svojho poľa s ovocím v strede hracej plochy (položí si na toto ovocie fazuľku).
  6. Pokračuje druhý hráč rovnakým spôsobom.
  7. Hra trvá dovtedy, kým nemá jeden hráč zakryté všetky druhy ovocia (prípadne, kým nemá označené tri ovocia vedľa seba, nad sebou alebo krížom). Spôsob si zvolíte sami podľa vašich potrieb a časových možností.

Vytlačiť hru BINGO

 

Bingo - obst

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here