Poďte s nami spoznať krásny rozprávkový Zámok Hluboká. Navštívili sme ho počas výletu do Českého Krumlova. Nachádza sa v mestečku Hluboká nad Vltavou, zhruba 15 kilometrov od Českých Budejovíc.

Doprava na Zámok Hluboká

O Zámku Hluboká sme sa dozvedeli na poslednú chvíľu počas výletu do Českého Krumlova. A keďže letmý pohľad na fotky prezrádzal, že to bude stáť za to, rozhodli sme sa urobiť si menšiu zachádzku pri návrate z Krumlova. Cesta trvá približne 40 minút a vedie po okresných cestách. Zámok je síce krásny, ale určite sa neoplatí merať toľkú vzdialenosť zo Slovenska na výlet iba kvôli nemu. Ideálne je spojenie výletu s ďalších programom v okolí. A verte, je si z čoho vyberať.

Parkovanie je zabezpečené na zberných parkoviskách neďaleko centra mesta. Samozrejme je spoplatnené, ale bolo to iba pár “kaček”. Značenie parkovacích miest je prehľadné a parkovisko nájdete rýchlo.

Čo ponúka Zámok Hluboká

Tento prekrásny zámok bol vybudovaný v 15. storočí. Počas svojej histórie prešiel vlastníctvom viacerých šľachticov a kráľov. Neskôr bol celý pôvodný zámok zbúraný a na jeho mieste vyrástla nová stavba v aktuálnej podobe.

V rámci návštevy môžete navštíviť aj vnútorné priestory zámku. K dispozícii máte prehliadky reprezentačných priestorov, súkromných apartmánov, kuchyne, zimnej prehliadkovej trasy a zámockej veže. Viac informácií k prehliadkam zámku.

Minimálne vám odporúčame návštevu zámockej veže. Za pekného počasia poskytuje nádherný výhľad z výšky 102 metrov na zámok, jeho záhrady a široké okolie. Musíte si však pripraviť energiu na výstup po 245 schodoch.

Okolie zámka skrášľujú krásne anglické záhrady, ktoré sú priam stvorené na nedeľný piknik alebo popoludňajšie leňošenie v tráve.

Záver a hodnotenie

Zámok Hluboká je veľmi pekná atrakcia, ktorú by ste nemali pri návšteve okolia prehliadnuť. Deťom sa bude páčiť jeho rozprávkový vzhľad a taktiež výhľad z vysokej zámockej veže.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here