Adventný kalendár pre deti

1
17072
Adventný kalendár pre deti

Čas adventu je pre deti krásny a magický čas. Už vedia, že Vianoce sa blížia a sú takmer na dosah ruky, ale predsa ešte stále nejaký ten dníček chýba. Určite poznáte tie detské zvedavé otázky: “Koľko krát sa ešte musíme vyspinkať, aby boli Vianoce?” A vy poctivo každý deň rátate v kalendári dni, aby ste im vedeli odpovedať 🙂 Zjednodušte si to a vyrobte si spolu s deťmi krásne a jednoduché adventné kalendáre, ktoré vám budú každý deň ukazovať zostávajúci čas do Vianoc. Pri tvorení strávite krásne spoločné chvíle a výsledok bude určite stáť za to.

Momentálne máme pre vás pripravené tri druhy adventných kalendárov. Môžete si vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči 🙂 Všetky sú veľmi jednoduché na výrobu, aby to hravo zvládli aj deti.

Adventný kalendár s vianočným stromčekom

Adventný kalendár - tvoríme s deťmi

Vytlačte si stromček na kancelársky papier, vyfarbite ho a vystrihnite. Nalepte ho na papierový tanier. Kraje taniera nastrihajte na 24 častí a napíšte čísla od 1 po 24. Tieto čísla tak budú predstavovať jednotlivé decembrové dni do Vianoc.

Vytlačiť stromček

Zaveste si ho na stenu alebo prichyťte si kalendár magnetkou na chladničku a môžete začať sledovať dni. Každý deň jedno číslo podľa poradia zamaľujte, odstrihnite alebo posúvajte magnetku každý deň o jedno políčko ďalej a uvidíte, koľko dní vám zostáva do Vianoc.

Adventný kalendár so snehuliakom

Adventný kalendár - tvoríme s deťmi

Tento kalendár funguje na rovnakom princípe ako predchádzajúci.

Vytlačte si snehuliaka na tvrdý papier, vyfarbite ho a prichyťte na chladničku. Môžete začať sledovať plynutie dní 🙂

Vytlačiť adventný kalendár so snehuliakom

My sme čísla nezafarbovali, ale posúvali sme magnetku po jednotlivých číslach.

 

Adventný kalendár s hviezdičkami

Adventný kalendár - tvoríme s deťmiTento kalendár je najjednoduchší. Stačí si ho vytlačiť a vyfarbovať každý deň jednu hviezdičku.

Buď začnite vyfarbovať od konca od čísla 24 a budete okamžite vedieť zostávajúci počet dní, alebo od začiatku od 1 podľa dátumov. Stačí si vybrať spôsob podľa vašej chuti.

Vytlačiť adventný kalendár s hviezdičkami

 

 

Nezabudnite napísať list Ježiškovi

Detičky môžu svoje tajné želania napísať Ježiškovi. Vytlačte si rôzne predlohy listov.

1 komentár

  1. Dobry den,
    dakujem za krasnu stranku a super tvorenicka pre deti. Mam 4.5 rocnu dcerku, ktora sa rada hraje na ucitelku a rada vyplna pracovne listy. A tak som sa inspirovala vasimi vianocnymi prac.listami a pripravila z nich pre nu adventny kalendar. Kazdy den si rozbali obalku s nejakym prac.listom alebo vianocnou omalovankou. Uz o tom vie a velmi sa na to tesi 🙂 Mozno aj ja tym niekoho inspirujem.
    Este raz velka vdaka a prajem vam vela dalsich napadov 🙂
    Ivana

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here