Počítame na Vianoce – vianočné pracovné listy a kartičky

0
11044
Vianočné pracovné listy pre deti - čísla a počítanie

Pre malých počtárov sme pripravili zopár pracovných listov a kartičky s vianočnou tématikou. Veríme, že si vyberiete ten svoj “naj” vianočný pracovný list.

 

Kartičky s číslami

Pre najmenších počtárov sme pripravili kartičky s číslami, ktoré si môžete farebne vytlačiť a zalaminovať. Deti môžu počítať guličky na vianočnom stromčeku a spoznávať tvary čísel. Prváci si už dokážu aj prečítať číslo napísané slovom.

Ak si vytlačíte všetky kartičky dvakrát, môžete ich použiť aj ako vianočné pexeso s číslami.

Kartičky - počítame - VianoceKartičky - počítame - Vianoce

Spájame bodky podľa čísel

Spájanie bodiek podľa čísel ocenia najmä tí rodičia, ktorých deti moc neinklinujú ku kresleniu či vyfarbovaniu. Sú to najmä chlapci, pre ktorých sú čísla oveľa zábavnejšie a vyfarbovanie obrázku prenechajú radšej sestre 🙂 Vianoce všetky deti zbožňujú a pokiaľ dostanú do rúk vianočný pracovný list, tak jeho vypĺňanie ich bude baviť oveľa viac 🙂

Vianoce - spájame bodky podľa čísel - čižmaVianoce - spájame bodky podľa čísel - stromčekVianoce - spájame bodky podľa čísel - hviezdaVianoce - spájame bodky podľa čísel - kaporVianoce - spájame bodky podľa čísel

Vyfarbujeme podľa čísel

Tieto pracovné listy sú ideálne pre vašich prváčikov. Vianočné obrázky vyfarbujú podľa čísel a jednoduchých príkladov.

Vianoce - vyfarbujeme podľa číselVianoce - vyfarbujeme podľa čísel - sviečka

Pokiaľ ste už vyplnili všetky vianočné pracovné listy na počítanie a vaše dieťa ešte stále nemá dosť, vytlačte si rôzne vianočné omaľovánky. Všetky sa dajú vyfarbiť aj online priamo vo vašom počítači.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here