Alexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude náš Alexík vedieť chodiť, písať, čítať, či bude vôbec schopný zaradiť sa medzi ostatné detičky. Náš život sa v stotine sekundy zmenil.

Neustále som hľadala nejaký zázrak pre synčeka, mala som niekoľko snov, kde som ho videla chodiť. Nestrácala som nádej, pretože dávala zmysel môjmu životu.

Na tejto našej ceste za Alexíkovým zdravím, sme stretli mnohých „anjelov“, ktorí nám nezištne pomáhali a podporili pri jeho finančne náročnej liečbe. Vďaka dobrým ľuďom, sme mali možnosť navštíviť množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi, pravidelne sme cvičili a stále cvičíme. Na každý podnet veľmi dobre reagoval. Ďakujeme za profesionálne odvedené fyzioterapie, lekárske vyšetrenia, operáciu, výbornú prácu pani logopedičky, aj pani učiteliek zo školy. Sme šťastní a neskutočne vďační za ochotu, trpezlivosť a pomoc, ktorou nás títo ľudia s obrovským srdcom zahrnuli. Odborne vedené dvojtýždňové špeciálne rehabilitačné liečby realizované lekárom a tímom fyzioterapeutov v rehabilitačných zariadeniach na Slovensku, na Alexovi zanechali pozitívnu stopu.

Po absolvovaní prvého a druhého pobytu dokázal sám vyliezť na gauč, jeho kroky dnes nie sú také kŕčovité ako kedysi, ba čo viac dokáže kresliť, začal veľmi veľa rozprávať. Každý ďalší pobyt bol o jeho uvoľňovaní a ďalšom zdokonaľovaní. Posledný pobyt bol pre neho veľmi dôležitý a priniesol nám dlho vytúžený krok. Alexík začína chodiť za pomoci trojbodových barličiek. Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli nášho malého hrdinu stáť na vlastných nôžkach. Nikdy nezabudnem na tú veľkú radosť z pohybu v jeho očiach.

My, rodičia sme presvedčení, že sa Alexík čoskoro postaví na nôžky a bude zaradený do normálneho života, preto by sme chceli urobiť maximum, aby sme mu danú liečbu mohli zabezpečiť. Pokračovanie v jeho liečbe nie je pre nás vôbec jednoduché. Ja som doma a starám sa o syna, zarába len manžel, je živnostník. V podstate sme neustále odkázaní na pomoc iných. Ako keby toho nebolo málo, nedávno mu bola diagnostikovaná epilepsia.

Momentálne Alexíka trápia časté epileptické záchvaty. Hľadáme spôsob cvičenia, aby sme ich odbúrali, alebo aspoň stabilizovali. Pomohol by mu aj pobyt pri mori, či Delfínoterapia. Žiaľ je to pre nás finančne náročné, avšak urobíme všetko, čo je v našich silách.

Verím, však, že spoločnými silami to spolu dokážeme a aj vy môžete byť súčasťou Alexíkových prvých krôčikov a úsmevu na tváričke. ĎAKUJEME.

Benefičný koncert Pali a Pali pre deti na pomoc Alexíkovi

Pozývame Vás na koncert Paliho a Paliho, na ktorom Vám predstavia a zaspievajú pesničky zo svojho novo pripravovaného hudobného albumu pre deti. Spoločne s Palim a Palim si zatancujete, zaspievate a skvelo sa zabavíte.

Výťažok z koncertov bude venovaný malému Alexíkovi, ktorý trpí mozgovou obrnou a epilepsiou. Veríme, že vyzbierané prostriedky mu pomôžu so zaobstaraním delfínoterapie.

Vstupenky na koncert si môžete kúpiť na predajných miestach Ticketportal alebo online na www.ticketportal.sk.

Koncert sa uskutoční 18. decembra 2016 o 15:00 a o 17:00.

Miesto konania koncertu:

Športklub Teplička nad Váhom
Školská 16 (vstup cez futbalové ihrisko),
Teplička nad Váhom, 01301

Pomoc pre Alexíka

ALEXÍK
Číslo účtu / IBAN: SK68 1100 0000 0029 1889 8351
SWIFT: TATR SK BX

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here