Plachetnica – zabavte sa lete počas horúcich dní

0
2742
Plachetnica - letné zábavky pre deti

Letné prázdniny sú pre deti časom zábavy, hier, výletov a rôznych šibalstiev 🙂 Deti sa na ne veľmi tešili, ale časom možno príde aj chvíľa, že sa nudia a nevedia, ako by sa zabavili. U nás je to podobné, a preto vymýšľame rôzne zábavky, najmä tie vodné.

Plachetnica - letné aktivity pre detiJa asi nepoznám dieťa, ktoré by sa rado nečľapkalo vo vode. Tie moje vyhľadávajú vodu neustále. Najobľúbenejšia činnosť je nalievanie vody do pieskoviska, pretože deti tam chcú mať veľké jazero 🙂 Občas sa mi podarí zaujať ich aj inou “vodnou” činnosťou, napr.  aj výrobou plachetníc, ktoré krásne plávajú vo vode, v jazierku, malom bazéniku… Je to ideálna letná aktivita pre deti.

Plávajúce loďky sa dajú vyrobiť z rôznych materiálov, ale my sme použili jednoduché a vždy a všade dostupné čajové krabičky. Do krabičky sme urobili dierku na špajdľu, na ktorú sme nalepili plachtu s vlajočkou pre efekt. Ak máte tvorivú náladu, plachtu ale aj krabičku si môžete ozdobiť rôznymi obrázkami, nálepkami alebo nápismi. Všetky hrany krabičky sme prelepili lepiacou páskou, aby tam hneď nenatiekla voda a vydržali nám dlhšie plávať na vode.

Keď máte loďku hotovú, môžete sa vybrať na ďalekú plavbu po šírom mori. Želáme vám šťastnú plavbu a správny vietor do plachiet 🙂

Ak máte aj vy nejaké zaujímavé tipy na letné zábavky pre deti, tak nám napíšte do komentárov, alebo pošlite obrázok aj s popisom a my ho zaradíme na náš web.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here