Hráme sa s deťmi na záhrade

0
8982
Hráme sa s deťmi na záhrade

Vytúžené letné prázdniny konečne začali, a preto sme pre vás pripravili rôzne nápady, ako sa zahrať s deťmi v záhrade počas pekných slnečných dní.

Záhradný domček pre bábiky – stan

Snáď každé malé dievčatko má svoje obľúbené bábiky, s ktorými sa rozpráva, oblieka ich, češe, umýva, kŕmi a stará sa o ne ako naozajstná maminka.

Pokiaľ trávite v lete veľa času v záhrade, môžete si vyrobiť pre bábiky takýto krásny domček, či stan z konárikov. Postavte si konáre oproti sebe do tvaru stanu a na vrchole ich zviažte špagátom alebo drôtom. Cez konáriky prehoďte nejaký obrus, menšiu deku, či kus nejakej látky podľa priania vašej princezničky. Vnútorné zariadenie domčeku už nechajte na fantázii  vašej dcéry.

Naša malá maminka bábikám čítala rozprávky, spievala im, nosila nápoje, aby neboli smädné, uspávala ich a chodili spolu na prechádzky po záhrade. Veľmi si to užívala a teší sa aj na zajtra, kedy zoberie bábiky opäť do záhrady.

Záhradný domček pre bábikuZáhradný domček pre bábiku

Púšťanie loptičiek cez rúru

Pri dnešnom upratovaní som našla kúsok rúry a hneď som zhodnotila, že veru ešte nie je čas ju vyhodiť. Dali sme jej druhú šancu a tentokrát poslúži ako hračka pre deti. Aj loptičky sme mali už dlho zbalené vo vreci, ale dnes nadišiel ten správny čas ich opäť vytiahnuť. Rúra je ideálna vecička na púšťanie a kotúľanie  loptičiek. Deti táto hra zabavila na dlhý čas a pri hraní vymysleli aj ďalšiu hru, ktorú si môžete pozrieť nižšie.

Hádžeme loptičky do rúry - hry pre detiLoptičky - hráme sa s deťmi na záhrade

Rozprávková záhradka pre víly alebo zvieratká

Fairy garden alebo záhradku pre víly som túžila vyrobiť už veľmi dávno. Videla som na internete toľko prekrásnych obrázkov. Dnes som sa konečne odhodlala a pokúsila sa vytvoriť spolu s dcérou niečo podobné, síce jednoduchšie, ale naše 🙂 Našli sme starú veľkú misu, ktorú sme naplnili kameňmi. Navrch sme dali jemnejšie kamienky a trochu zeminy, aby sme mohli zasadiť skalku a skalné ruže. Na začiatku sme nemali jasnú predstavu, ako bude záhradka pre víly vyzerať a tak sme sa vybrali na prechádzku po našej záhrade a zbierali sme zaujímavý materiál, ktorý by sa dal použiť. Samozrejme v záhradke nesmie chýbať jazierko. To je najdôležitejšia časť záhradky, pretože naša malá princezná sa rada hrá s vodou. Doma som našla aj malý domček, tak som ho použila na skrášlenie záhradky.

Dcére sa naše dielko veľmi páčilo, doniesla si z domu rôzne malé zvieratká a postavičky napr. aj z kinderiek, s ktorými sa tam hrala, kúpala ich, potom sa  opaľovali na trávičke vedľa jazierka vyrobenej z machu, zvieratká sa nasťahovali do malého lesíka, jednoducho super zábava pre deti. Bola som veľmi milo prekvapená, že to dcéru až natoľko zaujalo, pretože som si na začiatku myslela, že to bude len ozdoba. Nakoniec sa zo záhradky stalo super miesto na hranie pre deti.

Domček pre víly alebo zvieratká

Kladina pre deti

Dcéra už dávno túžila po kladine, tak som jej konečne splnila sen. Stačilo z pivnice vytiahnuť nejaké hranoly či dosky  a ďalšia zábava pre deti bola na svete. Najprv po kladine len chodila, potom sa snažila zrýchľovať a nakoniec začala predvádzať aj tanečné kreácie 🙂 Musím vám povedať, že som sa k dcére pridala a bláznili sme tak trošku spolu 🙂

Kladina - hráme sa s deťmi na záhrade

Veselá záhradná loptičková prehadzovaná

Túto hru vymysleli deti pri tom, ako si púšťali loptičky cez rúru. Pravidlá sú také, že loptičky sa rozdelia na dve rovnaké polovice. Každý hráč sa postaví na svoju stranu k loptičkám a po odštartovaní sa hráči snažia čo najviac loptičiek hodiť súperovi. Po vopred stanovenom čase, napr. po minúte alebo dvoch sa hra zastaví a ten, kto má menej loptičiek, čiže ten, komu sa podarilo čo najviac loptičiek hodiť súperovi, vyhráva.

Prehadzovaná - hráme sa s loptičkami na záhrade

Svetielka v jazierku

Po celom dni zábavy už boli deti unavené, a tak sme si chceli aj trochu oddýchnuť. Sadli sme si okolo jazierka, do ktorého sme dali plávať sviečky v sklených miskách. Ako sa postupne stmievalo, bolo príjemné pozorovať horiace sviečky, ktoré plávali po jazierku sem a tam. Bol to krásny záver dňa.

Sviečky plávajúce v záhradnom jazierku

Veríme, že si z našich tipov na leto niečo vyberiete a prežijete aspoň taký pekný deň, ako my. Ak máte aj vy svoje obľúbené hry v záhrade, tak nám napíšte do komentárov, alebo nám pošlite aj fotky a my ich radi uverejníme.

Inšpirujte sa aj ďalšími nápadmi na hry s malými deťmi:

Spoločenská hra nielen pre detihrame-sa-s-najmensimi-obr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here