Vytlačte si knižku – Morské zvieratká

0
12242
Knižka - morské zvieratká

Je leto, čas dovoleniek a mnohí z vás cestujú k moru. Pripravili sme preto pre vás knižku o morských zvieratkách, aby sa deti dozvedeli, aké zvieratká vlastne žijú v moriach a oceánoch. Môžete si ju so sebou zobrať na dovolenku a spolu si ju tam čítať a vyfarbovať obrázky.

Dozviete sa v nej veľa zaujímavostí zo života morských zvierat ako sú: ryby, morská hviezdica, morský koník, krab, korytnačka, veľryba, medúza, delfín, slimák a chobotnica.

Jednotlivé strany knižky si vytlačte na tri listy papiera podľa návodu. Potom každý list papiera rozstrihnite na polovicu podľa predznačenej čiary a nakoniec jednotlivé stránky poprehýbajte na polovičku a zoraďte podľa čísla strán.

Knižka o morských zvieratkách – Vytlačte si jednotlivé strany

Vytlačiť 1. list – predná strana Vytlačiť 1. list – zadná strana

Knižka - morské zvieratkáKnižka - morské zvieratká

Vytlačiť 2. list – predná strana Vytlačiť 2. list – zadná strana

Knižka o morských zvieratkáchKnižka - morské zvieratká

Vytlačiť 3. list – predná strana Vytlačiť 3. list – zadná strana

Knižka - morské zvieratkáKnižka - morské zvieratká

Oceány pokrývajú až dve tretiny zemského povrchu. Navonok sa zdá, že tam žije len zopár rybiek, ktoré občas vyskočia nad hladinu, ale vôbec to nie je pravda. Život v oceánoch je veľmi pestrý a žijú tam tisícky rôznych druhov živočíchov. Niektoré žijú tesne pod hladinou, niektoré trochu hlbšie a niektoré žijú v takých hlbočinách, kde je úplna tma. Voda v moriach je slaná. Viete prečo? Môže za to kolobeh vody v prírode. Rieky, ktoré sa vlievajú do oceánu, prinášajú zo sebou malé množstvo solí, ktoré sa uvoľnili zo zvetralín. Voda sa z oceánu odparuje, ale soľ v nej zostáva a neustále sa pomocou riek dopĺňa. V tejto knižke sa môžete zoznámiť s niektorými morskými zvieratkami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here