Aj tak budem Indiánka :)

0
5293
Indiánka - čelenka, stan a omaľovánka

Leto je ideálne obdobie  na šantenie a fantázii sa medze nekladú. Určite každý z nás raz chcel byť Indiánom či Indiánkou. Teraz si môžete tento sen splniť. Môžete si urobiť super zábavu na chate, ale aj doma na záhrade či v letnom detskom tábore. Postavte si indiánske teepee, vyrobte si čelenky, luky a šípy a zábava sa môže začať.

Indiánska čelenka

Každá správna Indiánka by mala mať krásnu farebnú indiánsku čelenku a zapletené vrkoče. Na vrkoče nám vlasy ešte nedorástli 🙂 , ale čelenku sme si vyrobili veľmi jednoducho.

Z tvrdého papiera sme si vystrihli pásik, aby sedel tak akurát na hlavu a namaľovali sme naň indiánsky vzor. Potom sme si z rôznofarebných papierov vystrihli pierka podľa predlohy, okraje pierok sme ponastrihovali, aby vyzerali vierohodne, v strede sme ich trochu prehli a nalepili sme ich na špajdľu a lepiacou páskou sme ich prichytili o čelenkový pásik.

Vytlačiť pierka

Indiánka - indiánska čelenkaIndiánska čelenka

 

Indiánsky stan – teepee

Tento stan či teepee je síce len maličký a poslúži vám len na ozdobu, ale jeho výroba bude pre vás veľmi zábavná a výsledok býva obvykle očarujúci. Stačí nakresliť len krásny indiánsky vzory na stan, ktorý ste si vytlačili na tvrdý papier. Hotový stan vystrihnite, poprehýbajte, prilepte špajdle a nakoniec zlepte dokopy.

Vytlačiť stan – teepee

Indiánsky stan - teepeeIndiánsky stan - teepee

 

 

Omaľovánka s Indiánkou

A pre malých nadšencov vyfarbovania obrázkov sme pripravili omaľovánku s Indiánkou v člnku.

Vytlačiť omaľovánku

Indiánka - omaľovánka🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here