4 hry na rozvoj jemnej motoriky a hry s magnetkami

0
13850

Nedávno sme si vyrobili zbierku nových hračiek na rozvoj jemnej motoriky. Mali u nás veľký úspech, tak sa podelím aj s vami. Ich výroba bola úplne jednoduchá a zvládne to každý za pár eur. Väčšinou sme použili materiál a drobnosti, ktoré sme mali doma. Kúpili sme len pavúky a chlpaté drôtiky. U nás sa stáva takmer pravidlo, že doma vyrábané hračky patria medzi najobľúbenejšie. A nestoja naozaj takmer nič.

Kŕmime vtáčiky

Jemná motorika sa dá trénovať naozaj rôznymi spôsobmi. Napríklad môžete kŕmiť vtáčiky “červíkmi”. Červíky, ktoré sme si vyrobili z chlpatých farebných drôtikov, boli rozlezené v tráve v našej záhrade. Dcéra ich štipáčikom zbierala a nosila vtáčikom do hniezda. Na zbieranie môžete použiť aj pinzetu alebo magnetku, keďže “červíky” sú z drôtika. Naozaj jednoduché a veľmi zábavné.

Hry na rozvoj jemnej motorikyHry na rozvoj jemnej motorikyHry na rozvoj jemnej motoriky

Chytanie pavúkov

Ďalšia hra je tiež pre deti veľmi zábavná. V miske sme si urobili pavúčiu sieť zo špagátika, vložili sme dovnútra gaštany, pavúčiky a hra bola hotová. Deti majú za úlohu pomocou pinzety alebo štipáčika vyberať pavúky spomedzi gaštanov. Pavúčia sieť im to trochu komplikuje, ale o to ide, aby sa trošku potrápili 🙂 Keďže sa blíži Halloween, pavúky ľahko zoženiete v obchodoch medzi halloweenskymi ozdobami.

Hry na rozvoj jemnej motorikyHry na rozvoj jemnej motoriky

Hráme sa s chlpatými drôtikmi

Keďže sme zistili, že chlpaté drôtiky sa dajú chytiť na magnetku, vymysleli sme si aj túto hru. Do misky sme nasypali ryžu. Dcéra do ryže pozapichovala naše červíky z prvej aktivity, kde sme kŕmili vtáčikov. Krásne v tej ryži stáli. A keď už boli všetky zapichnuté v ryži, zobrala do ruky magnetky a postupne ich všetky povyťahovala. A takto sa hrala stále dokola a dokola. Magnetiek sme dali asi 5 dokopy, aby bola ich magnetická sila väčšia a ľahšie sa chytali farebné chlpaté drôtiky.

Hry na rozvoj jemnej motorikyHry na rozvoj jemnej motoriky

Prekvapenie v ryži

Misku s ryžou sme využili aj na ďalšiu aktivitu, pri ktorej sme sa tiež hrali s magnetizmom. Do ryže sme ukryli rôzne malé kovové predmety, ako napríklad skrutky, spinky, šróbiky a pod. Pekne sme ich ukryli tak, aby ich nebolo v ryži vidieť. Dcéra potom pomocou magnetiek hľadala všetky tajomné kovové predmety ukryté v ryži. Bolo pre ňu veľké prekvapenie, ako jej na magnetky skákali všetky tieto kovové predmety ukryté v ryži.

Hráme sa s magnetkamiHry na rozvoj jemnej motoriky🙂

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here