Milujem všetky rizotá. Je to jedlo, pri ktorom môžem stále skúšať nové veci. Variť rizotá je pre mňa nikdy nekončiaci príbeh. A základom tohto bolo, že sú deti na prázdninách a ja si môžem dovoliť naturálnu ryžu podlievať červeným vínom.

V tomto prípade ryžu vôbec nesolím. Keď už ju mám dosť mäkkú ale zároveň v hrnci ostáva trochu vody/vína pridám na kolieska nakrájané čierne olivy, natrhané prosciuto, pár lístkov špenátu a nadrobno nasekaný cesnak. Primiešam strúhaný parmezán, ktorý mi všetko spojí. Dochutím korením (zvyknem zeleným) a pár kvapkami sójovej omáčky. Parmezán (alebo iný podobný syr) treba pridávať veľmi opatrne, aby sme rizoto nepresolili. Preto som ryžu vôbec nesolila. Celé nám to osolí prosciuto a syr. Ako prílohu som zvolila fenikel. (Nevedela som mu v obchode odolať.)

Pokrájala som ho na štvrťky. Najprv som ho ponorila (iba tú bielu časť) na chvíľu do slanej vriacej vody nech trošku zmäkne. Odkvapkaný som ho len opražila na panvici. Pozor na tú vňatku. Bola by to škoda, keby neostala tak krásne zelená. Pre istotu som stonku obalila do alobalu.

Prajeme Vám dobrú chuť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here