Kto by to bol povedal, že tento výborný recept na rizoto s pohánkou sa naučím na chate. Tam sa podáva väčšinou guláš a špekačky.

Uvaríme si basmati ryžu a pridáme do nej podľa uváženia pohánku. Zo začiatku som dávala menej, teraz už nešetrím. Na olivovom oleji si opečiem najemno nakrájanú cibuľku, neskôr malé kocky kuracieho mäsa. Keď sa opečie aj mäso, osolím (mäso na rizoto niekedy solím len postrúhaným parmezánom) a dám koreniny podľa chuti (rasca, mleté korenie, oregano alebo aj nejaká obľúbená zmes korení) a pretlačený cesnak.

Ďalej pridám zeleninu podľa vlastného výberu. Výborná je mrazená zelená fazuľka alebo nad parou uvarená brokolica, ako som použila aj v tomto prípade. Premiešam. Pridám celý syr v črievku a zalejem smotanou na varenie. Chvíľku povarím.

Keď mi smotana začne bublať primiešam ryžu s pohánkou. Všetko poriadne premiešam, nechám prejsť/spojiť chute a rizoto je hotové. Všetci cítia, že je trochu iné ako ostatné rizotá, no nie každý hneď rozpozná, že je to pohánkou. Ja ho zbožňujem.

Prajeme Vám dobrú chuť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here