Hra DOBBLE – vybrané slová po R

10
9333
DOBBLE - vybrané slová po R

Veľa z vás si obľúbilo dobble kartičky na vybrané slová. Veľmi nás to teší, a preto sa snažíme čo najrýchlejšie dorobiť celú sériu kartičiek, aby ste si mohli precvičiť všetky vybrané slová. Veríme, že deťom hra pomôže pri rýchlom a bezproblémovom zvládnutí vybraných slov.

 

Vytlačte si hru DOBBLE – vybrané slová po R

Kartičky si vytlačte, vystrihnite, ak chcete zalaminujte a môžete začať hrať. Pravidlá si môžete prečítať tu. Hra je veľmi jednoduchá a zvládnu ju všetky školopovinné deti. Jej výhoda je v tom, že deti si ani neuvedomujú, že sa pri hre učia. Naozaj je to škola hrou 🙂 Dokonca sa ju môžu hrať aj deti, ktoré sa v škole ešte neučia vybrané slová. Nevedomky sa im slová zafixujú do hlavičky a v tretej triede akoby ich našli 🙂 Stačí, keď vedia čítať.

Moja malá škôlkárka sa chcela samozrejme hrať tiež. Nedala si vysvetliť, že potrebuje vedieť čítať, aby sa mohla s nami hrať. Bola taká neodbytná, že som vymyslela, ako sa môžu hru so slovami hrať aj škôlkári 🙂 Dcéra si z kôpky kartičiek vytiahla dve kartičky a hľadala, ktoré dve slová sú rovnaké (každá dvojica kartičiek má len jedno rovnaké slovo). Na to nepotrebuje vedieť čítať, slová brala ako obrázky a potom to šlo veľmi ľahko. Keď našla rovnaké slovo, obidve kartičky si mohla zobrať. A takto sme pokračovali, kým sa neminuli všetky kartičky.

Vytlačte si dobble kartičky aj na ostatné vybrané slová:

DOBBLE - vybrané slová po RDOBBLE - vybrané slová po RDOBBLE - vybrané slová po RDOBBLE - vybrané slová po RDOBBLE - vybrané slová po RDOBBLE - vybrané slová po R

10 KOMENTÁRE

 1. Dobrý deň,
  ako mama synov s rôznymi poruchami učenia som vám nesmierne vďačná za vašu obetavú prácu. Skvelý nápad! Netrpezlivo čakáme na ďalšie DOBBLE série!
  Veľa inšpiratívnych nápadov každý deň prajem!
  Ivana Širillová

  • Ďakujeme za pochvalu a tešíme sa, že naša snaha nie je zbytočná a pomáha deťom 🙂 Zvyšné série DOBBLE vybrané slová akurát tvoríme, takže v najbližších dňoch ich na našom webe určite nájdete všetky… a samozrejme vymýšľame aj ďalšie nové hry na uľahčenie učenia, pretože tiež máme doma deti a vieme, že nie vždy je to úplne ľahké 🙂

   • Dobrý deň, je to skvelá pomôcka :-), chcela som sa spýtať, či neuvažujete aj nad čierno-bielou verziou, ktorá by sa dala vytlačiť na farebný papier. Ešte raz vďaka.

    • Dobrý deň, čiernobielu verziu si vytlačíte jednoducho. Stačí v nastaveniach tlačiarne zvoliť tlač v odtieňoch sivej/čiernej. Akurát bude vhodné voliť svetlejšie farby papiera, na ktorý to budete tlačiť 🙂

 2. Dobrý deň! Prosím, je možné zverejniť aj manuál na vlastné vytvorenie tejto hry? Či je to váš súkromný program?Ďakujem!

 3. My sme sa hravali klasicke dobble a chalanov to velmi bvavilo. Tak som im vytlacil tieto a nevedel som ich od toho dostat.
  Naozaj vyborny napad. Este raz vdaka.

 4. Super nápad, len škoda, že nemajú biely podklad (alebo keby boli i vo Worde), aby sme si ich mohli vytlačiť na farebné papiere, nakoľko nemáme všetci v škole k dispozícií farebnú tlačiareň 🙂

  • Však si ich kľudne vytlačte aj na čiernobielej tlačiarni. Tie farby nie sú natoľko sýte, že by nejak vadili. Ja ich mám tiež vytlačené len čiernobielo a vôbec to nevadí. Stred kartičky so slovami je takmer biely po vytlačení, len okraje sú slabo šedé.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here