Zábavná hra na precvičenie násobilky

2
16115
Násobilka - hra pre deti

Malá násobilka býva často pre deti postrachom. Niektoré deti s ňou nemajú žiadny problém, ale sú aj deti, ktoré sa veľmi snažia a stále to nemajú v hlave. Keďže násobilka je vec, ktorá sa vám v živote zíde, stojí za to trošku zabojovať a naučiť sa ju. My vám pravidelne prinášame spôsoby a nápady, ako si to uľahčiť. Veríme, že budú fungovať aj u vás a pre deti už nikdy viac nebude matematika nočnou morou.

 

Malá násobilka hrou pre všetky deti

Táto spoločenská hra na precvičenie násobilky patrí zatiaľ medzi naše najefektívnejšie metódy, aké sme si doma vymysleli a vytvorili. Už pri jej tvorbe v počítači behala okolo mňa štvorročná dcéra s panáčikmi a kockou a nedočkavo sa vypytovala, kedy ju už budeme konečne hrať. Ja som sa v duchu usmievala, že dievča malé, veď to je pre školákov 😀 Ale bola tak neodbytná, že som jej urobila radosť a zahrali sme si ju spolu. Aby to nebolo pre ňu také náročné, vybrali sme si násobilku s číslom 10. A verte, či neverte, kým sme ju dohrali, tak ju vedela. Super. Len sa obávam, že bude chcieť hrať aj ďalšie hry na iné čísla a v škole sa bude potom nudiť 😀 Samozrejme, že hra zaujala aj našu školáčku a všetci sme zhodnotili, že sa nám podarilo vytvoriť super hru.

Čo budeme potrebovať ku hre

 • hrací plán (Vytvorili sme pre vás 9 hracích plánov. Každý je určený na precvičovanie násobkov iných čísel. Vyberte si ten, ktorý je pre vás aktuálny podľa preberaného učiva v škole. Hrací plán si zalaminujte.)
 • hracia kocka
 • 2 panáčiky (použite panáčiky z iných hier)
 • fixka

Pravidlá hry

 1. Hra je určená pre dvoch hráčov. Ideálne pre dieťa a rodiča.
 2. Postavte si panáčiky na ŠTART, čo je v tejto hre zvýraznené políčko na hracej ploche.
 3. Hoďte kockou a kto hodí väčšie číslo, začína.
 4. Hráč, ktorý začína, hodí kockou a posunie sa o toľko políčok, aké číslo hodil na kocke. Vypočíta príklad na danom políčku a fixkou si označí výsledok krížikom na svojej výsledkovej tabuľke. Každý hráč má svoju výsledkovú tabuľku na hracom pláne označenú ako hráč 1 a hráč 2. Ak si hru zalaminujete, tak fixku po ukončení hry ľahko zotriete a môžete používať hrací plán zas a znova.
 5. Pokračuje druhý hráč, hodí kockou, posunie sa o príslušný počet políčok, vypočíta príklad a zaznačí si výsledok do výsledkovej tabuľky.
 6. Hráči sa striedajú a pokračujú v hre rovnakým spôsobom.
 7. Ak skočia na políčko s výsledkom, ktorý už majú zaznačený, tak nič neznačia a pokračuje druhý hráč.
 8. Vyhráva hráč, ktorý ako prvý nazbiera všetky výsledky (bude mať krížikom zaznačené všetky čísla vo výsledkovej tabuľke)
 9. V konečnom dôsledku ale vyhrávajú všetci, lebo každý si zopakoval a dostal do hlavy malú násobilku.

Násobilka hrouNásobilka hrouHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyHra na precvičenie násobilkyjj

2 KOMENTÁRE

 1. skvelé nápady, dcéra neznáša počítať príklady obyčajne, nemohla som ju prinútiť učiť sa, takouto hravou formou si to doslova užívame, ďakujem za perfektnú pomoc….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here