BINGO pre dvoch – počítame do 10

0
9343
Bingo - počítame do 10

Pokiaľ vašich prváčikov nebaví nudné vypĺňanie pracovných listov, skúste to urobiť inak. Matematika sa dá naučiť aj hravou formou, napr. sčítavanie a odčítavanie do 10 bez prechodu cez desiatku si môžete precvičiť aj pomocou tejto hry BINGO. Je ideálna na domáce precvičovanie, pretože dieťa pri nej nemá pocit, že sa niečo učí. Ak robí dieťa ešte chyby, ponúknite mu počítadlo. Uvidíte, že za chvíľu ho odloží a bude počítať bez problémov.

 

Ako hrať hru Bingo – počítanie do 10

Táto konkrétna hra je určená pre dvoch hráčov – môžu sa ju zahrať dvaja spolužiaci alebo aj rodič a dieťa.

Pravidlá hry:

  1. Vytlačte si predlohu.
  2. Ku hre budete potrebovať dvoch panáčikov a hraciu kocku.
  3. Postavte obidvoch panáčikov na políčko štart.
  4. Obidvaja hráči hodia hracou kockou a ten, kto hodí väčšie číslo začína. Ten hráč, ktorý hodí menšie číslo si zase vyberá Bingo tabuľku v strede hracieho poľa, ktorá bude jeho
  5. Môžete začať hrať.
  6. Prvý hráč hodí kocku a posunie sa z políčka Štart o príslušný počet políčok. Vypočíta príklad na danom políčku a v bingo tabuľke si zaznačí príslušný výsledok. Ak sú v tabuľke dve rovnaké čísla, môže si vybrať, čo označí.
  7. Pokračuje druhý hráč rovnakým spôsobom.
  8. Hra pokračuje dovtedy, kým jeden z hráčov nemá BINGO – to znamená, že vo svojej Bingo tabuľke nemá zaznačené štyri čísla vedľa seba v rade alebo v stĺpci. Ten hráč, ktorý bude mať prvý BINGO, tak vyhráva.

Pokiaľ chcete hru opakovane využívať a nechcete neustále tlačiť nové hracie plány, tak si hru zalaminujte a políčka si označujte fazuľkami, stikeez panáčikmi alebo guličkami z plastelíny. Niečo doma určite nájdete 🙂

Hra určite poteší aj predškolákov, ktorí majú obdobie počítania, ako aj moja dcéra. Stále by len počítala a počítala, tak prečo sa nezahrať aj takúto hru? Menšie deti si môžu pomôcť počítadlom alebo aj prstami.

Hru si vytlačíte kliknutím na obrázok.

Bingo - počítame do 10

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here