Učíme sa písať písané a tlačené písmenká

7
125432

Prváčikov väčšinou nebaví cvičiť písanie písmeniek len tak na papier, preto sme pre vás pripravili pracovné listy, ktoré budú pre ne určite zábavnejšie a jednoduchšie. Vytlačte si vždy len tie pracovné listy, ktoré sú pre vás aktuálne, čiže tie, ktoré písmenká sa deti práve učia. Môžu si trénovať tak písané ako aj tlačené písmenká, podľa nálady a potreby. V dnešnej dobe väčšina dospelých píše tlačeným písmom, tak nie je na škodu naučiť sa aj to. Na každom pracovnom liste sa nachádzajú dve písmenká.

Kliknite na pracovný list, ktorý potrebujete a vytlačte si ho:

Píšeme tlačené písmenká

🙂

7 KOMENTÁRE

 1. Kedysi bola pravopisná norma písané a nie tlačené písmo. Dnes deti majú problém napr. napísať veľké F písané, malé f písané ai. Ja som slovenčinárka a viem, že sa nepripúsťa písať tlačeným písmom napr. kontrolná slohová práca zo slovenčiny. Snáď iba na výtvarnej výchove, keď napr. robia plagát. Tradíciu písania podľa pravopisnej normy si držia aj Nemci, hoci ich deti tiež používajú počítače, no predsa si hodiny pravopisu nezjednodušujú tlačeným písmom. Neviem o tom, aby u nás jazykovedci upúšťali od písanej podoby na 1., na 2. stupni ZŠ, ale ani na strednej škole. Neviem si predstaviť opravu maturitnej práce zo slovenčiny, ak si študent vytvorí svoje tvary tlačených písmen. Ja škrtám takto napísanú prácu ako nečitateľnú a nezrozumiteľnú. Ak neprepíše prácu písaným písmom, dávam 5.

   • Dobrý den!
    Jsem učitelka. U nás v Čechách se děti učí velké tiskací písmo pro potřeby geometrie. Jeho výcvik je součástí písanek. Pokud se učí pracovat (číst) genetickou metodou, výcvik psaní začíná právě tiskacím písmem. Pro potřeby dětí se speciálními vzdělávacími potřebami se umožňuje při psaní využívat velkých tiskacích písmen.
    Myslím, že u Vás na Slovensku bude přístup podobný, možná stejný.
    Pohodový den!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here