The Greatest Treasure

0
2541

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa môžu vaše deti ale aj vy naučiť po anglicky, je sledovanie anglických rozprávok, filmov či piesní. Začnite úplne jednoduchými rozprávkami a pozerajte ich stále dokola. Ideálne je, ak majú anglické titulky, aby ste lepšie porozumeli, čo vo videu hovoria. Pre začiatok si vyberajte krátke a jednoduché videá, v ktorých hovoria pomalou a zrozumiteľnou angličtinou, aby vás to neodradilo a mali ste odhodlanie a nadšenie ísť ďalej. My sa budeme snažiť pripraviť pre vás tie najlepšie.

The Greatest Treasure je krásna rozprávka o hľadaní vzácneho pokladu, ktorým je priateľstvo. Jej pozeraním naozaj nič nepokazíte a deti sa pri nej naučia, na čom v živote naozaj záleží, že materiálne hodnoty nie sú vždy to najdôležitejšie v živote, že to podstatné za peniaze nekúpite…

Pod článkom nájdete prepis rozprávky do písanej podoby, ktorý si môžete vytlačiť a preklad niektorých slov na kartičkách, ktorý vám pomôže pri pochopení rozprávky.

Vytlačte si príbeh a s deťmi si ho môžete prečítať a lepšie mu porozumieť. Choďte vetu po vete a vysvetlite si význam neznámych slovíčok.

Vytlačiť príbeh

 

 

 

 

 

 

 

Ďalej si môžete vytlačiť slovíčka nachádzajúce sa v rozprávke, aby ste sa nezdržiavali vyhľadávaním v slovníku a spríjemnili si tak čas učenia. Sú robené formou kartičiek, ktoré si vystrihnete a zložíte tak, že z jednej strany máte anglické slovíčko a na druhej strane slovenský preklad. Máte k dispozícii aj zopár čistých kartičiek, kde si môžete napísať ďalšie slovíčka, ktorých nerozumiete.

Vytlačiť slovník – 1. časť Vytlačiť slovník – 2. časť Vytlačiť slovník – 3. časť

 

🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here