Jesenné bingo

0
15284
Jesenné bingo pre deti

Upršané jesenné dni sú ideálne na spoločenské hry. Rodina tak môže stráviť krásne spoločné chvíľky. Nemusíte kupovať drahé spoločenské hry, stačí si ju vytlačiť doma na tlačiarni.

Jesenná spoločenská hra BINGO

Táto hra je medzi deťmi veľmi obľúbená. Keďže je jeseň, pripravili sme pre vás BINGO s jesennými obrázkami. Princíp hry je veľmi jednoduchý, pochopia ho aj menšie deti. Pokiaľ sa učíte po anglicky, hru môžete využiť aj na opakovanie jesennej slovnej zásoby.

Pravidlá hry:

  1. Vytlačte si jeden list s obrázkami a rozstrihajte ho na jednotlivé kartičky s obrázkami. Nastrihané obrázky vložte do misky alebo košíčka.
  2. Pre každého člena rodiny vytlačte jeden hrací plánik. Každý musí mať iný hrací plán. K dispozícii máte hracie plány pre 5 hráčov. Obrázky si zalaminujte, aby vám dlhšie vydržali a mohli hrať hru zas a znova.
  3. Zvoľte si medzi sebou hráča, ktorý bude losovať kartičky. Zväčša to býva najmladší hráč.
  4. Vylosujte jednu kartičku z klobúka.
  5. Každý hráč si tento obrázok prečiarkne ceruzkou. Ak chcete predlohu viacnásobne využiť, nekreslite na ňu, ale položte na obrázky napr. vrchnáčiky z fliaš, fazuľky a pod.
  6. Vylosujte ďalší obrázok a rovnako pokračujte ďalej.
  7. Hru vyhráva ten hráč, ktorý bude mať prvý označených 5 políčok vedľa seba v riadku alebo pod sebou v stĺpci. Hráč, ktorý prvý nazbiera potrebné krížiky, zakričí BINGO!

Jesenné bingo pre detiJesenné bingo pre detiJesenné bingo pre detiJesenné bingo pre detiJesenné bingo pre deti🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here