Jarné kvietky – 19 druhov kvietkov, rôzne aktivity

0
47268
Jarné kvietky

Vyrobte si obrazy s jarnými kvietkami. Pripravili sme pre vás najznámejšie jarné kvietky, ako sú fialka, hyacint, konvalinka, krokusky, modrica, narcis, nezábudka, orgován, podbeľ, prvosienka, púpava, sedmokráska, sirôtka, snežienka, tulipán, veternica, záružlie, zimozeleň a zlatý dážď.

Obrázky si môžete aj nalepiť na špajdľu a zapichnúť do plastelíny a vyrobíte si tak pekné jarné ozdoby na poličku. Vhodné aj ako dekorácia v materskej škole.

Tulipán

SnežienkaFialka

 

 

 

 

 

  

Vytlačte si jarné kvietky:

fialka hyacint konvalinka krokusky modrica narcis nezábudka orgován podbeľ prvosienka púpava sedmokráska sirôtka snežienka tulipán veternica záružlie zimozeleň zlatý dážď

fialka jarné kvietkyHyacint - jarné kvietkyKonvalinka - jarné kvietkyKrokusky - jarné kvietkyModrica - jarné kvietkyNarcis - jarné kvietkyNezábudkla - jarné kvietkyOrgován - jarné kvietkyPodbeľ - jarné kvietkyPrvosienka - jarné kvietkyPúpava - jarné kvietkySedmokráska - jarné kvietkySirôtka - jarné kvietkySnežienka - jarné kvietkyTulipány - jarné kvietkyVeternica - jarné kvietkyZáružlie - jarné kvietkyZimozeleň - jarné kvietkyZlatý dážď - jarné kvietky

Vytlačte si aj pexeso s jarnými kvietkami:

Jarné kvietky

 

 

 

 

 

Vytlačiť pexeso – 1. časť Vytlačiť pexeso – 2. časť

Pexeso jarné kvietkyPexeso jarné kveitky

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracovný list, v ktorom môžete spoznávať jarné kvietky:

Tento pracovný list je určený pre školákov, ktorí si v ňom môžu otestovať, či poznajú jarné kvietky. Vystrihnite si jednotlivé názvy kvietkov a nalepte ich ku kvietkom, ku ktorým patria. Ak sa vám nechce vystrihovať a lepiť, stačí, keď názvy napíšete, zoznam môžete použiť len ako pomôcku.

Vytlačiť pracovný list Vytlačiť názvy jarných kvietkov

Jarné kvietky - pracovný listJarné kvietky - pracovný list

 

 

 

 

 

 

 

 

 

🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here