Modelujeme pre radosť

0
3868
modelovanie pre deti

Keďže v tieto krásne slnečné dni trávime čas väčšinou vonku v záhrade, aj naše aktivity sa prispôsobujú tomuto prostrediu. Snažíme sa využívať rôzne prírodné materiály, ktoré nájdeme vonku, či sú to drievka, polienka, kôru zo stromov, rastlinky, rôzne plody… Použijeme jednoducho čokoľvek, čo sa nám zapáči a hodí sa nám na danú aktivitu.

Dnes sme si na tvorenie vybrali drevené polienko, ktoré počas zimy nestihlo skončiť v peci. Rozmýšľali sme, ako ho ozdobiť. Poprechádzali sme sa po záhrade a pozbierali rôzny materiál, z domu sme si priniesli plastelínu, domácu modelovaciu hmotu a rôzne ozdôbky, ako sú lienky, kvietky. Pod kríčkom sme našli dokonca prázdnu ulitu od slimáka, ktorá sa nám tiež zapáčila.Modelujeme na strom

Doma často robíme modelovaciu hmotu, ktorá je veľmi dobrá a poddajná na modelovanie. Dá sa ľahšie tvarovať ako plastelína. Recept si môžete pozrieť tu. Do výroby modelovacej hmoty môžete kľudne zapojiť aj deti, určite sa potešia hlavne tie menšie, ktoré sa rady hrajú na dospelých a chcú vám vo všetkom pomáhať.

Keď už máte všetko pripravené, môžete začať zdobiť podľa vašich predstáv a nálady 🙂

Ešte vám pripájam jeden obrázok na inšpiráciu, ako sme s deťmi na jeseň  modelovali a ozdobovali kôru zo stromu.

Modelujeme a zdobíme

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here