Zdravé zúbky

0
13453
Zúbky - pracovné listy

Zúbky, zúbky, zdravé zúbky… sú snom hádam každého. Ale deti si veľakrát neuvedomujú, čo všetko môžu tie ich obľúbené sladkosti napáchať na zúbkoch. Veď sú predsa také dobručké a sladučké 🙂 Preto sme pripravili pracovný list, vďaka ktorému môžete rozprúdiť  v škôlke či doma debatu o zúbkoch a o veciach, ktoré im prospievajú a ktoré sú naopak pre zúbky škodlivé.

 

Vytlačte si pracovný list o zúbkoch

V pracovnom liste majú deti za úlohu vybrať veci, ktoré zúbkom neškodia a tie, ktorým by sa mali vyhýbať. Ovocie a zeleninku priraďte čiarou k veselému zúbku a sladkosti k smutnému zúbku. Prípadne ich môžete vystrihnúť a prilepiť na veselý a smutný zúbok, podľa toho, či deti zvládnu strihanie alebo nie.

Zúbky - pracovné listy

Ponúkame vám aj ďalšie pracovné listy s veľkými zúbkami, ktoré môžete rôzne využiť. Môžete napríklad vystrihnúť rôzne potraviny z letákov a prilepiť ich k zúbkom – usmiaty zúbok má rád potraviny, ktoré mu neškodia a smutný zúbok sa hnevá, keď mu dávate napr. rôzne sladkosti a iné zúbkom neprospešné jedlá.

Ďalšou možnosťou je vytlačiť zúbok na farebný papier a následne ho vyčistiť (namaľovať) štetcom  bielou farbou (z farebného zúbka sa stane čistý biely zúbok). Deti tak zistia, že musia “čistiť” dôkladne, aby nezostal žiadny kúsok zúbka nevyčistený (nenamaľovaný). Že nestačí umývať zúbky len tak rýchlo šup sem, šup tam, ale že netreba vynechať žiadny kúsok nevyčistený.

Iný nápad je vytlačený zúbok zalaminovať. S fixkou zúbok pokreslíte a deti budú mať za úlohu zúbok vyčistiť, aby bol opäť biely. Takto zalaminovaný zúbok môže slúžiť aj na viacnásobné použitie, napr. pre deti v materskej škole.

Zúbky - pracovné listyZúbky - pracovné listy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here