V posledných rokoch zažívajú veľký boom rôzne babyvaky a babyšatky. Prečo je tomu tak? Mamičky jednoducho zistili, že je to úžasná vec a bábätká ich v drvivej väčšine zbožňujú.

Predstavte si, že ste celkom maličké bábätko, ktoré je úplne závislé na mamičke. Byť osamotené niekde v postieľke určite nie je to, po čom bábätká túžia. Naopak potrebujú byť v neustálej blízkosti niekoho veľmi blízkeho – maminky alebo ocka, potrebujú neustále cítiť ich lásku, pohladenie, božteky – vtedy sa cíti bábätko veľmi šťastné a keď je šťastné a spokojné, tak neplače. Keď neplače bábätko, je spokojnejšia aj mamička, takže výhody sú obojstranné.

Zároveň, keď mamička nosí dieťatko vo vaku, tak mu môže rozprávať, spievať, ukazovať veci naokolo, a tak sa dieťatko aj veľa naučí. A pohľad z výšky je pre bábätko určite zaujímavý. Vak oceníte aj na prechádzkach v prírode, kde sa s kočíkom nedostanete.

Babyvak veľakrát pomôže aj pri uspávaní bábätka. Pustite si nejakú príjemnú hudbu, dajte dieťatko do vaku a pomaličky ho pohojdávajte. Dieťatko s vedomím, že je v bezpečí vašej náruče veľmi rýchlo zaspí a potom ho môžete preložiť do postieľky.

Nosenie bábätka vo vaku pomáha aj utíšiť bábätko pri bolestiach bruška.

Samozrejme, že netreba nosiť bábätko celý deň, ale každá chvíľka v maminkinej náruči určite upevní váš vzájomný vzťah a vy si môžete užívať len tie najkrajšie chvíľky materstva, pretože, keď príde nejaká tá boliestka, tak to veľakrát babyvak vyrieši. A dieťatko vo vaku sa vôbec nezdá byť ťažké.

Zdroj titulná foto: buh buh buh baby / Flickr / CC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here