Viete, ako rozveseliť a prebudiť deti na hodine angličtiny?

0
7125
English action songs

Aj vám sa už stalo, že boli deti v škole na hodine unavené, znudené a nemali tú správnu náladu a motiváciu na učenie a prijímanie nových informácií? Skúste im priniesť na hodinu angličtiny trošku zmeny, radosti, zábavy a pohybu, lebo veď pre deti je to predsa len dosť náročné vydržať tak dlho ticho sedieť. Skúste sa trošku spolu vyblázniť pomocou chytľavých anglických pesničiek a potom deti aj skôr prijmú  ďalšie tie povinné veci, ktoré si musia natlačiť do ich nezbedných hlavičiek makovičiek, ktorým sa nie vždy chce premýšľať práve vtedy, keď to vy potrebujete 🙂 Za pokus nič nedáte. Deti sa pozitívne naladia, a verte, či neverte, aj vás to rozveselí a dodá nový elán v práci.

Tieto chytľavé pesničky môžete použiť buď na začiatku hodiny na odreagovanie a pozitívne naladenie, alebo aj počas hodiny, keď už deti prestávajú vnímať, im nečakane pustite muziku, vyžeňte ich z lavíc a 5 minút sa vybláznite. Určite to dodá hodine nový dych.

A ako bonus, sa deti v každej pesničke naučia nejaké nové slovíčka, ktoré len tak ľahko nezabudnú.

A aby zábavy nebolo málo, môžete dať deťom dobrovoľnú domácu úlohu, aby na internete našli nejaké ďalšie zábavné anglické pesničky, ktoré si môžete potom spolu na hodine zaspievať, či zatancovať. Pri hľadaní piesní si deti dobrovoľne vypočujú toľko angličtiny, že za normálnych okolností by ste to asi ťažko dosiahli.

Slová piesní nájdete pri väčšine pesničiek priamo na youtube.com

Pripraviť sa…..nezabiť sa……pozor…….začínameeeeeeeeeeeeeee!

Stačí si vybrať tú vašu najbláznivejšiu a najveselšiu pieseň 🙂


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here