Veľkonočné vajíčka – quilling

0
3693
Veľkonočné vajíčka - quilling

Tieto netradičné veľkonočné vajíčka vyrobené quillingovou technikou veľmi pekne ukážu zavesené na konárikoch zo stromu alebo na bahniatkach. Ich výroba je veľmi jednoduchá a zvládnu ich urobiť už aj školáci.

Na výrobu budete potrebovať rôzne farebné papiere. Ja som si kúpila jeden veľký balík farebného papiera v Lidli a ten používam na všetko možné. Sú tam pekné kombinácie farieb, na naše tvorenie úplne ideálne. Ďalej budete potrebovať lepidlo, najlepšie Herkules a jedno špáradlo.

Keď už máte všetok materiál pripravený, môžete začať s výrobou. V prvom rade si nastrihajte farebné pásiky papiera široké 0,5 cm. Ak máte k dispozícii rezačku papiera, tak ste vyhrali, ale dajú sa použiť aj nožnice 🙂 Papier striháme po dĺžke. Pripravené pásiky zrolujeme a na konci zalepíme. Pri lepení používame špáradlo. Snažíme sa, aby boli všetky kolieska rovnaké. Kvietočky a lístky robíme tak, že koliesko stlačíme medzi prstami, aby získalo ten správny tvar. Lístky som robila z polovičnej dĺžky pásika, aby boli trochu tenšie. Keď už máte všetky diely na vajíčko hotové, tak ich zlepíme podľa obrázka dokopy. Kvietky sú nalepené z obidvoch strán vajíčka, aby vajíčko vyzeralo krajšie, keď je zavesené na konáriku. Je pekné, keď vyzerá rovnako z každej strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here