Valentínska hra pre deti

0
5495
Valentínska hra pre deti

Valentín je tu čo nevidieť a preto sme si s dcérou vymysleli jednoduchú valentínsku hru. Ku hre budete potrebovať len vytlačenú predlohu, hraciu kocku a ceruzku alebo pastelky.

 

Ako sme sa hrali

V tejto hre nám ani nešlo o to, kto vyhrá, ale o samotné počítanie bodiek na kocke. Prvý hráč hodí kocku, spočíta bodky a príslušné číslo zakrúžkuje na hracej ploche. Ide druhý hráč, urobí to isté. Takto sa hráči stále striedajú, kým nie sú zakrúžkované všetky čísla. Pokiaľ hráč nemá voľné číslo na zakrúžkovanie, pokračuje druhý hráč.

Pokiaľ chcete súťažiť a hrať sa na víťazov a porazených, tak si na záver spočítajte, kto má zakrúžkovaných viac čísel. V tom prípade musíte použiť dve farby pasteliek, aby ste si poznali svoje krúžky.

Môžete použiť aj takú variantu, že každý hráč bude mať svoje srdiečko a krúžkovať budete čísla na svojom srdiečku. Vyhráva hráč, ktorý bude mať ako prvý zakrúžkované všetky čísla.

Pokiaľ chcete mať predlohu na viacnásobné použitie, zalaminujte si ju a čísla môžete krúžkovať fixkou, ktorá sa dá zotrieť a hrať sa môžete znova a znova.

Verím, že sa hra bude deťom páčiť a hravou formou sa naučia počítať bodky na kocke a zároveň budú spoznávať aj tvary čísel.

Prajem vám príjemnú zábavu 🙂

Vytlačiť srdiečko

Valentínska hra pre deti

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here