Jesenné dekorácie pre deti

0
22927
Jesenné dekorácie pre deti

Jeseň je nádherné ročné obdobie plné farieb – farebné listy všade naokolo, pod stromami z trávy vykúkajú gaštany a čakajú, kedy ich nejaké dieťatko nájde, žalude rovnako sa prevaľujú v tráve netrpezlivo čakajúc na svojho objaviteľa, šarkany už na poličke svrbí chvost a nevedia sa dočkať, kedy vzlietnu k oblakom. Jeseň je jednoducho krásna, jedinečná, plná nápadov, inšpirácií, krásnych slnečných dní, ktoré v nás vyvolávajú nutkanie ísť do prírody a využiť tak ešte posledné teplé slnečné lúče pred sychravou zimou. A keď sa objaví nejaký ten upršaný a studený deň, konečne máme čas využiť všetok nazbieraný prírodný materiál, ktorý ponúka jesenná príroda a vyrobiť s deťmi nádherné jesenné dekorácie.

Pripravili sme pre vás zbierku jesenných nápadov, ktoré vás môžu inšpirovať k jesennej tvorbe. Ak sa vám niektorý jesenný nápad zapáči, kliknite na obrázok alebo odkaz pri obrázku a dostanete sa tak na návod ako aktivitu vyrobiť a nájdete tam aj predlohy na vytlačenie.

Slimáky z gaštanov

Gaštany sú vďačným jesenným materiálom na tvorenie. Stačí vám plastelína a gaštany na výrobu týchto milých slimáčikov. Oči majú vyrobené zo stopiek listov, ktoré sme skrátili podľa potreby.

Prečítajte si návod na výrobu slimáčikov

Slimák z gaštanov - tvoríme na jeseň s deťmiJesenná dekorácia so strašiakom a tekvicami

Ozdobte si parapetnú dosku v škole, škôlke či doma. Strašiak s ježkom, veveričkou a ozdobnými tekvicami vám tak môžu spríjemniť a rozveseliť celú jeseň.

Vytlačte si tu predlohy na výrobu dekorácie

Jesenné dekorácieJesenná reťaz priateľstva

Ideálna aktivita pre deti v materskej škole. Deti si môžu spoločne vyrobiť takúto krásnu reťaz priateľstva – každé dieťa vyrobí jeden obrázok a pomocou mašličiek ich spojíte do jednej dlhej reťaze, ktorou si môžete ozdobiť triedu v škôlke či šatňu.

Vytlačte si tu predlohy

Jesenná reťaz priateľstva

Listová húsenička

Listová húsenička je jedna z našich najobľúbenejších jesenných aktivít a každú jeseň si vyrábame celú húseničkovú rodinku. Nazbierajte si veľa krásnych farebných listov, najlepšie javorových, a navlečte ich na bužírku. Listy na bužírku ľahko napichnete, nos urobte z gaštana a nezabudnite nakresliť húseničke veselú tváričku.

Pozrite si tu návod na výrobu húseničky

Listová húsenica - tvoríme na jeseň s deťmiJesenné ozdoby na zavesenie

Ďalšie jesenné ozdoby na zavesenie.

Vytlačte si tu predlohy

Jesenné inšpirácie - žaluď s ježkom a veveričkouJežko zo šišky

Použite šišku a modelovaciu hmotu na výrobu takéhoto chutného a milého ježka. Ježka zvládnu vyrobiť aj maličké deti. Ako oči sme použili čierne korenie a nos má zo žaluďa. Ježka sme postavili na kôru zo stromu a dozdobili farebnými listami.

Prečítajte si, ako vyrobiť tohto ježka

Ježko - jesenné aktivity pre detiHríbiky z gaštanov

Hríbiky, ktoré vyzerajú ako skutočné. Na výrobu vám stačí modelovacia hmota, gaštany a chuť modelovať.

Pozrite si návod, ako vyrobiť hríbiky

Hríbiky - jesenné aktivity pre detiStrašiak ako jesenná dekorácia

Tento strašiak vám môže ozdobiť poličku či parapetnú dosku. Je zapichnutý v plastelíne.

Vytlačte si tu predlohu

Strašiak - jesenná dekoráciaPichľavý ježko

Pichľavý ježko, ktorý pichá hádam viac ako ten skutočný 🙂 Vyplňte starú ponožku vatou, alebo aj ďalšími starými ponožkami a ozdobte pichliačmi.

Pozrite si návod na výrobu ježka

Ježko - jesenné aktivity pre detiUvedené jesenné aktivity pre deti sú len malým výberom našich jesenných inšpirácií a nápadov pre deti. Viac nájdete tu. Pripravili sme pre vás aj jesenné pracovné listy. Túto obrovskú zbierku vyše 40 pracovných listov využijete najmä pri práci s deťmi v materskej škole, ale niektoré sú využiteľné aj pre malých školákov. Pokiaľ radi spievate, naučte sa s nami dve krásne piesne o jeseni.

🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here