Zlatý dážď

0
3807
Zlatý dážď - aktivity pre deti

Milujem jarnú prírodu, ktorá sa akoby šibnutím čarovného prútika mení zo sivých a šedivých farieb na svieže jarné farby. Najprv u nás v záhrade vykuknú nádherné žlté či fialové krokusky, po ktorých preberajú štafetu moje najobľúbenejšie žlté narcisy. Postupne sa začína zelenať trávička, ožívajú stromy, ktoré sa tiež nechcú nechať zahanbiť a rozkvitnú do plnej krásy. Zároveň z každej záhrady priam kričí zlatý dážď na okoloidúcich, aby si všimli jeho žiarivú žltú farbu. Nemôžem zabudnúť ani na tulipány, ktoré sa predvádzajú v najrozmanitejších farbách, len aby sme si ich všimli a obdivovali ich krásu. Som šťastná, že môžem každoročne zažívať tieto krásne premeny prírody.

Sú aj chvíľky, napr. v apríli, keď je počasie premenlivé a často prší a nemôžeme deň stráviť vonku na vzduchu, či v prírode. Vtedy je ideálny čas na tvorenie s deťmi doma.

Dnes som si s dcérkou vyrobila zlatý dážď. V záhrade sme si nastrihali zopár ozdobných vŕbových prútikov, ktoré sme sa rozhodli premeniť na zlatý dážď. Doma sme našli krásny žiarivý žltý krepový papier presne vo farbe zlatého dažďa. A tak sme mohli začať tvoriť.

Do vázy sme si dali konáriky, ktoré sme ozdobili kúskami žltého krepového papiera. Krepový papier sme si nastrihali na štvorčeky alebo obdĺžničky len tak od oka, ako sa podarilo. Tieto kúsky krepového papiera sme sa snažili uchytiť na konáriky. Najprv sme ich chceli nalepiť na konáriky, ale nedržali veľmi dobre a odliepali sa nám. Tak sme sa rozhodli, že na to pôjdeme ináč. Lepidlo sme odložili, lebo sme prišli na úplne jednoduchý spôsob. Krepový papier sme jednoducho obtočili okolo konárika a postláčali do guličky. Guličky tak krásne držali na konárikoch, nepadali nám a ako bonus sme mali čisté a nezalepené ruky od lepidla.

Výsledok sa nám veľmi páčil. Zlatý dážď bol nádherný a teraz skrášľuje detskú izbu mojej dcérky.

Zlatý dážď - aktivity pre detiZlatý dážď - aktivity pre detiZlatý dážď - aktivity pre deti🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here