Bingo geometrické tvary

0
7624
Bingo geometrické tvary

Bingo síce nie je až taká veľmi známa hra v našich končinách, ale deti, ktoré ju už raz hrali, tak si ju hneď obľúbili.  Je ideálna na skombinovanie zábavy, spoločných chvíľ s deťmi a učením sa.

Dnes sme pre vás pripravili Bingo s geometrickými tvarmi rôznych farieb. Je veselé, farebné a kým dohráte hru, deti ľahko zvládnu geometrické tvary aj farby.

Bingo je ideálne aj na učenie jazykov, a preto pre vás pripravujeme aj anglickú verziu tejto hry.

Pravidlá hry BINGO

  1. Vytlačte si hracie plány na farebnej tlačiarni, keďže pri tejto hre precvičujeme aj farby. Potrebujete toľko hracích plánov, koľko je hráčov. Pripravili sme 6 rôznych predlôh, takže môžete hrať naraz až šiesti hráči. Je nutné, aby každý hráč mal inú predlohu.
  2. Hracie plány (predlohy) si zalaminujte.
  3. Vytlačte aj zalaminujte si jednu predlohu navyše a zalaminujte ju. Rozstrihajte ju na kartičky (na jednotlivé geometrické tvary). Kartičky budete pri hre potrebovať.
  4. Rozdajte si hracie plány – každý hráč dostane jeden.
  5. Kartičky s geometrickými tvarmi si poukladajte pred seba otočené naopak, aby ste ich nevideli.
  6. Prvý hráč si vylosuje kartičku, pozrie sa na ňu a každý hráč si označí vylosovaný geometrický útvar na svojom hracom pláne. Na označovanie môžete použiť čokoľvek. Nám sa osvedčili panáčiky stikeez, lebo sa krásne prisajú na zalaminovanú predlohu.
  7. Pokračuje druhý hráč. Vylosuje kartičku a opäť si všetci označia na svojom hracom pláne daný geometrický útvar. Takto pokračujete stále dokola.
  8. Vyhráva ten hráč, ktorý ako prvý bude mať označených na svojom hracom pláne 5 geometrických útvarov v riadku alebo v stĺpci. Keď sa mu ich podarí nazbierať, zakričí BINGO.

Bingo geometrické tvaryBingo geometrické tvaryBingo geometrické tvaryBingo geometrické tvaryBingo geometrické tvaryBingo geometrické tvary🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here