Ako je to možné? Plávajúce kresby.

6
38648
Plávajúce kresby - pokusy pre deti

Neustále pre vás testujeme a skúšame tie najzaujímavejšie a najkrajšie pokusy pre deti. Už pri prvých úspešných a neuveriteľných pokusoch sme si mysleli, že už nič lepšie nemôže byť. Ale mýlili sme sa. Každým dňom objavujeme stále nové a nové pokusy a experimenty, pri ktorých deti takmer ani nedýchajú. A ja som našla svoju novú lásku a záľubu 🙂 Dnes môžem s čistým svedomím povedať, že milujem “pokusovanie” 🙂 Je to istý druh závislosti a deti sa pravdepodobne nakazili tiež 🙂

 

Plávajúce kresby ako ste ich ešte nevideli

Dnešný pokus som už dlhšie sledovala na internete a zdal sa mi až neskutočný. Neverila som, že by to mohlo naozaj fungovať. Je k nemu potrebná fixka na tabuľu. Keďže takú doma nemám, tak som pokus dlho nevyskúšala, ale stále ma prenasledoval v mojich myšlienkach. Mala som v hlave už taký pretlak, že som musela zbehnúť do obchodu tú fixku kúpiť. Stále som tomu nedávala veľkú šancu, že by to fungovalo a obrázky naozaj plávali. Ale….

Na pokus budete potrebovať:

 • fixky na tabuľu (za sucha stierateľné) – iné fixky nefungujú, skúšala som všetky možné. Fixky by mali byť nové alebo takmer nové, aby sýto a dobre písali.
 • tanier
 • vlažnú vodu – skúšala som aj studenú vodu – obrázky sa neodlepili, horúca voda zase obrázky rozpustí a potrhá.

Ako na to?

 1. Na tanier nakreslite fixkou rôzne obrázky – postavičky, kvietky, motýliky… Čiara by nemala by prerušovaná a mala by byť dostatočne hrubá, aby sa obrázok neroztrhol a dokázal plávať.
 2. Nalejte na tanier vlažnú vodu. Nelejte priamo na obrázky, aby sa nepoškodili.
 3. Vaše kresby sa odlepia a začnú plávať vo vode. Môžete do nich fúkať a posúvať ich tak po vodnej hladine. Pre deti je to úžasný zážitok a budú to chcieť robiť zas a znova.

Plávajúce kresby - pokusy pre detiPlávajúce kresby - pokusy pre detiPlávajúce kresby - pokusy pre detiPlávajúce kresby - pokusy pre deti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozrite si krásne video, aby ste mali lepšiu predstavu, ako to všetko funguje.

6 KOMENTÁRE

 1. Dobrý den zkouším vše dle návodu ale pokus se mně stále nedaří. V čem mohu dělat chybu? Obrázky drží na talíři stále jako pribite

  • veľmi dôležitá je teplota vody. Nemala by byť studená, lebo vtedy sa obrázok neodlepí, ale ani veľmi horúca, lebo vtedy sa fixka rozpustí a obrázok sa poškodí. Čím teplejšia voda, tým ľahšie sa obrázok odlepí, ale nie príliš horúca, aby sa nepoškodil. Voda by mala byť taká teplá, že dokážete do nej vložiť prst bez toho, aby ste sa popálili. Vodu nelejte priamo na obrázok, ale do jeho tesnej blízkosti.

  • Ak máte fixky na tabuľu, tak by to malo fungovať. S inými to nefunguje. Dôležitá je aj teplota vody, skúste zmeniť teplotu vody a nalievajte ju opatrne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here