Učíme sa s tučniakom geometrické tvary

0
10496
Geometrické tvary hravou formou

Predstavujeme vám našu novú hračku pre deti, ktorá vám pomôže pri oboznamovaní sa s geometrickými útvarmi. Kruh, štvorec, obdĺžnik či trojuholník už prestanú byť veľkou neznámou a v spojení s dobrodružnou rybačkou a kŕmením tučniaka môžete zažiť pri učení kopec zábavy. Táto hra je určená najmä pre deti škôlkárskeho veku.

 

TučniakAko premeniť krabicu na tučniaka

Ak máte doma nejaké nepotrebné krabice, stálo by za uváženie nejaké z nich využiť aj na hranie. Aj ja som doma zbadala jednú peknú krabičku a hneď ma napadlo, že by z nej bol super tučniak. Konečne nebude len taká opustená stáť niekde v kúte, ale stane sa centrom pozornosti detí a dokonca im pomôže aj pri učení. Neváhala som ani chvíľu, zavolala deti a už za pár minút horlivo maľovali krabicu a premenili ju na tučniaka. Inšpirujte sa obrázkom. Krabica sa dá zvrchu otvárať, aby sa dali z nej vybrať zjedené rybky. Otvor musíte vyrezať aj na zobáčik, aby tučniak mohol rybky aj jesť. Nezabudnite urobiť aj nohy a krídla, nech je tučniak ako sa patrí 🙂

Rybky s geometrickými útvarmi

Učíme sa geometrické tvary - rybkyAk už máte tučniaka hotového, musíte mu zabezpečiť aj nejakú tú potravu, aby sa netrápil hladom 🙂 A tučniaky sa živia aj rybami. Tak sme sa rozhodli, že mu nejaké vyrobíme. Pre zjednodušenie som vám pripravila predlohu rybiek na vytlačenie. Vytlačte si ich na tvrdý papier, prípadne si ich vystrihnite z kartónu. Čím pevnejšie, tým lepšie. Pretože určite to poznáte, že všetky hračky sú v detských rúčkach “tvrdo” skúšané a prežijú len tie najodolnejšie 🙂

Na každú rybku nalepte geometrické tvary, ktoré si chcete precvičovať. My sme použili kruh, štvorec, obdĺžnik a trojuholník. Každý z týchto útvarov sme si urobili v štyroch farbách. Deti sa tak naučia nielen geometrické tvary ale aj farby.

Zo zadnej strany rybky sme lepiacou páskou prilepili kovovú spinku na spisy. To preto, lebo rybky chceme chytať na magnetickú udicu.

Rybky - predloha na vytlačenie

Vyrobte si aj udicu na hranie

Udicu sme si vyrobili tiež vlastnoručne. Budete potrebovať nejakú paličku, šnúrku, kúsok látky (my sme použili organzu), gumičku a magnetky. Magnetku sme skryli do organzy, stiahli gumičkou a priviazali na šnúrku.

Udice, ktoré predávajú v hračkárstvach sú väčšinou maličké. Naše deti chceli už niečo väčšie, tak sme to vyriešili takto. S veľkou udicou a dlhou šnúrkou je chytanie rýb oveľa náročnejšie, ale o to zábavnejšie. Však vyskúšajte.

udica na hranie - hand madeAko sme sa hrali s tučniakom

“Tučniak je hladný a chcel by zjesť rybku so žltým kruhom.”

Z kúska modrej látky sme si vytvorili jazierko alebo aj more to môžete nazvať. Do “mora” sme vypustili naše rybky. K jazierku sme postavili tučniaka a detičky si posadali okolo mora s tučniakom. Keďže náš tučniak je veľmi hladné zvieratko a najradšej papá rybky, rozhodli sme sa, že ho nakŕmime. Ale, aby to nebolo také jednoduché, rybky z mora sme museli najskôr vyloviť. Ale nie hociktorú. Detičky si vyžrebovali z košíčka lístoček, na ktorom bolo napísané, ktorú rybku chce tučniak zjesť (napr. rybka s červeným štvorcom, rybka so zeleným obdĺžnikom…) Pre každú rybku sme mali samostatný papierik na losovanie. Túto rybku muselo potom dieťatko chytiť na udicu a potom nakŕmilo tučniaka. Takto sme postupovali, kým deti nepochytali všetky ryby a tučniak bol nakŕmený.

Geometrické tvary - hra

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here