Písmenká pre prváčikov

2
33316
Jabĺčka a písmenká

Prváčikovia už pred pár dňami zasadli prvýkrát do školských lavíc a začali sa zoznamovať s dlhoočakávanými písmenkami. V škôlke sa už síce väčšina detí vedela podpísať, ale len veľkými tlačenými písmenami. Mnohé až v škole zisťujú, že existujú aj ďalšie písmenká a dokonca, že okrem tlačených písmeniek sa v zošitoch objavujú aj akési iné, že vraj písané písmenká 🙂 Aby ste v tom všetkom nemali zmätok, môžete si vytlačiť túto jednoduchú učebnú pomôcku.

Jabĺčka a písmenká

Tlačené a písané písmenká

Ak sa chcete spolu s deťmi pohrať, môžete sa zábavnou formou zoznámiť s rôznymi tvarmi toho istého písmenka. Vytlačte si jabĺčka (potrebujete toľko jabĺčok, koľko je písmeniek – to znamená, že si prvú predlohu s jabĺčkami vytlačíte 7-krát. Vytlačte si aj písmenká. Obrázky si zalaminujte, vystrihnite a môžete sa začať hrať. Písmenká si zamiešajte a potom hľadajte všetky tvary toho istého písmenká a poukladajte ich na jabĺčka.

Obrázky si vytlačíte kliknutím na príslušný obrázok. Po kliknutí sa vám otvorí pdf súbor, ktorý si jednoducho vytlačíte.

JablkoPísmenkáPísmenkáPísmenkác

2 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň.
    Veľmi pekne sa Vám chcem poďakovať za úžasné nápady, ktoré mi pomáhajú pri mojej práci špeciálneho pedagóga.

  2. Ďakujem za super nápady! Úžasné! Som vysokoškoláčka a zbieram si veci do portfólia a veľa som od Vás načerpala. Klobúk dole. Vďaka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here