Ako sa naučiť, kde sa píše i, í, y, ý po spoluhláske L

7
30816
Slovenský jazyk - druháci

DOBBLE –  slová, v ktorých sa píše y, ý po spoluhláske L

Keďže hra DOBBLE sa nám veľmi osvedčila na vzdelávacie účely, rozhodli sme sa, že z nej môžu profitovať aj druháci. Keďže druhákov veľakrát trápi, aké i, í, y, ý sa píše po spoluhláske L, táto hra im to určite uľahčí a už nikdy viac to pre nich nebude problém.

Pravidlá hry si môžete pozrieť v tomto článku. Sú úplne jednoduché a hru zvládne naozaj každý.

Vytlačiť kartičky hry DOBBLE

DOBBLE - slovenský jazyk - spoluhláska LDOBBLE - slovenský jazyk - spoluhláska LDOBBLE - slovenský jazyk - spoluhláska LDOBBLE - slovenský jazyk - spoluhláska LDOBBLE - slovenský jazyk - spoluhláska L

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracovný list – píšeme i, í, y, ý po spoluhláske L

Ak vás zaujala hra DOBBLE a už ste ju aj vyskúšali, určite nebude pre vás problém vyplniť tento pracovný list zo slovenského jazyka, kde si môžete vyskúšať, ako vám hra pomohla vryť si do pamäti slová, kde sa píše tvrdé y po spoluhláske L. Verím, že budete úspešní a doplňovačku hravo zvládnete. Ako odmenu za dobre vykonanú prácu si môžete vyfarbiť mimoňov.

Vytlačiť pracovný list

pracovný list - spoluhláska L

 

 

 

 

 

 

 

 

Online test

A ako čerešnička na torte na vás čaká online test, kde si už len potvrdíte, že ste naozaj všetko hravo zvládli a s pokojom v duši a radosťou môžete ísť do školy s vedomím, že teraz už naozaj všetko zvládnete bez stresov a slzičiek.

Online test

Online test pre druhákov - slovenský jazyk

 

 

 

 

 

Naučte sa zábavnou formou aj vybrané slová 🙂

Hra Dobble

 

7 KOMENTÁRE

  1. Vrúúúcna vďaka za Vašu prácu, veľmi sa teším ako sa budem môcť s deťmi zábavne učiť vybrané slová a mnohé iné veci. Ste super, že ste také niečo perfektné vytvorili!

    • Bolo by to možné, keby ste mi napísali 31 slov, ktoré by sme použili pri tvorbe materiálov, keďže český jazyk nie je môj rodný jazyk a nerada by som urobila nejakú chybu. Takže, ak mi niekto pomôže so zoznamom slov, tak rada pripravím aj českú verziu 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here