Máte doma malých vedátorov? Majú plno otázok a zaujímajú sa o to, ako veci fungujú? Máme pre vás skvelý tip. Zoberte ich do zážitkového centra vedy Aurelium, ktoré naplní ich túžbu po poznaní a zábave na jednom mieste.

Doprava a vstup do zážitkového centra vedy Aurelium

Zážitkové centru vedy Aurelium sa nachádza v Bratislave. V rámci mesta sa k nemu môžete dopraviť automobilom, pričom na mieste môžete využiť parkovacie plochy pred budovou centra. K Aureliu sa jednoducho dostanete aj vďaka MHD. Využite električkovú linku č. 4, pričom vystúpite na zastávke Jurajov dvor. Odtiaľ je to ku vchodu už len necelých 5 minút chôdze. Pokiaľ prichádzate do Bratislavy vlakom, z Hlavnej stanice sa odvezte na Trnavské mýto (napr. linkou 61, 74 alebo 201), kde prestúpite na linku č. 4.

Vstup do Aurelia je bezplatný, pričom deti do 15 rokov majú vstup povolený iba so sprievodom osoby staršej ako 15 rokov, prípadne v rámci školskej skupiny v sprievode vyučujúceho. Vstup sa neodporúča deťom mladším ako 5 rokov, nakoľko sa v Aureliu nachádzajú malé exponáty a pri nepozornosti sprievodu by mohlo dôjsť  k uduseniu dieťaťa.

Čo môžete vidieť v centre vedy Aurelium

Ako už názov centra evokuje, v Aureliu vás čaká s deťmi veľa zážitkov. Vďaka možnosti vyskúšať si rôzne exponáty naživo si odnesiete nové poznatky, vedomosti a zážitky. Pre pochopenie niektorých exponátov je potrebná aspoň základná znalosť fyziky, takže najväčší osoh budú mať z návštevy centra deti od 12 rokov. Avšak zabavia sa tu aj mladšie deti.

Exponáty sa venujú témam ako Človek, obnoviteľné zdroje, ekológia, elektrina, magnetizmus, komunikačné technológie, chémia a materiály, matematika a základné fyzikálne javy, mechanika, termika, strojárstvo, robotika, automatizácia, svetelná technika, vlnenie, svetlo a optika.

Pozrite si zoznam exponátov na webovej stránke ZCV Aurelium.

Záver a hodnotenie

Zážitkové centrum vedy Aurelium je skvelým miestom, ktoré by ste mali s deťmi určite navštíviť. Naučia sa tu veľa o fungovaní fyzikálnych zákonov, mechanických procesov a mnoho ďalších vedeckých poznatkov. Nudiť sa samozrejme nebudú ani dospeláci, pretože veľa exponátov sú vskutku zaujímavé vedecké hračky. Centrum Aurelium je otvorené od pondelka do soboty a vstup je bezplatný. Na návštevu si vyhraďte aspoň dve hodiny, aby ste stihli všetko vyskúšať.

Webová stránka ZCV Aurelium: www.aurelium.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here